ÖDÜLLER - Festival

İçeriğe git

Ana menü:


ULUSAL YARIŞMA 2015

SEÇİCİ KURUL
Ali Aga, Beste Bereket, Burcu Aykar, Osman Evre Tolga, Natali Yeres,Selim Demirdelen.

* EN İYİ KURMACA FİLM ÖDÜLÜ
"ÇEVİRMEN" Yönetmen: Emre Kayiş
* EN İYİ BELGESEL FİLM ÖDÜLÜ
"TARZAN KEMAL" Yönetmen: Caner Özdemir
* EN İYİ CANLANDIRMA FİLM ÖDÜLÜ
"ALTIN VURUŞ" Yönetmen: Gökalp Gönen
​* EN İYİ DENEYSEL FİLM ÖDÜLÜ
"SU BİRİKİNTİSİ" Yönetmen: Serdar Yılmaz
 * KURMACA JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ
" SALI Yönetmen: Ziya Demirel
* BELGESEL JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ
 "GÖÇER " Yönetmen: Ramazan Dinler
* CANLANDIRMA JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ
" ZEKİ" Yönetmen: Ahmet Gökhan Okur ve Erkan Esenoğlu
* DENEYSEL  JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ
" SAVAŞ BÖLGESİ" Yönetmen: Oğuzhan Kaya
* KURMACA DALI  MANSİYON ÖDÜLÜ
"WONG KAR WAI ÜZERİNE KISA BİR FİLM"
Yönetmen:Serdar Önal ve Ömer Çapoğlu
* KURMACA DALI MANSİYON ÖDÜLÜ
" SZİLAN" Yönetmen: Mehmet Mahsum Akyel
* AFİŞ TASARIMI
Nevit Dilmen
 NOT: "27. İstanbul Uluslararası Kısa Film Festivali" Kasım 2015 tarihinde, terör olayları ve milletvekili seçimleri nedeniyle gerçekleştilemedi.
Ertelenen film gösterimleri ve ödül töreni, şubat 2016 tarihinde yapılabildi.

ULUSAL YARIŞMA 2014


SEÇİCİ KURUL
Prof.Zeynep Tül Akbal Süalp, Bingöl Elmas, Lamia Karaali, Fırat Sayıcı, Erdem Tepegöz, Alper Turgut, Yasin Ali Türkeri, Görkem Yeltan.

* EN İYİ KURMACA FİLM ÖDÜLÜ
"GÖKYÜZÜNDE" Yönetmen: Özlem Güler
* EN İYİ BELGESEL FİLM ÖDÜLÜ
"ÇİROK-HİKAYE" Yönetmen: Muhammed Beyazdağ
* EN İYİ CANLANDIRMA FİLM ÖDÜLÜ
"DURAK" Yönetmen: Serdar Çotuk ve Buğra Uğur Sofu
* EN İYİ DENEYSEL FİLM ÖDÜLÜ
"MÜKEMMEL BİR GÜN" Yönetmen: Oğuzhan Kaya
 * KURMACA JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ
" BABA" Yönetmen: Soner Sert
* KURMACA JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ
 "SURET " Yönetmen: Cüneyt Karakuş
* AFİŞ TASARIM
Eylem Arbak


ULUSAL YARIŞMA 2013


SEÇİCİ KURUL
Ali Vatansever, Can Kılcıoğlu, Dilek Aydın, Doğa Kılcıoğlu , Emine Yıldırım, Gürcan Keltek, Hasan Cömert , Haşmet Hakan Topaloğlu, Somnur Vardar

* EN İYİ KURMACA FİLM ÖDÜLÜ
"YÜKSÜK" Yönetmen: Enes Yurdaün
* EN İYİ BELGESEL FİLM ÖDÜLÜ
"MEĞER" Yönetmen: Uğur Egemen İres
* EN İYİ CANLANDIRMA FİLM ÖDÜLÜ
"TORNİSTAN" Yönetmen: Ayce Kartal
* EN İYİ DENEYSEL FİLM ÖDÜLÜ
"EGO" Yönetmen: Tuna Esener
* KURMACA JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ
" FIRTINANIN SARHOŞLARI" Yönetmen: Eren Ulucan
* "SOCIAL WORLD FILM FESTIVAL" ÖDÜLÜ
"SALINCAK " Yönetmen: Nazan Kesal
AFİŞ TASARIM
Sennur Çevik Onan​

ULUSAL YARIŞMA 2012


SEÇİCİ KURUL​
​Prof. Dr. Şükran Esen, Aslı Selçuk, Burak Göral, Kazım Öz, Nazlı Eda Noyan

* EN İYİ KURMACA FİLM ÖDÜLÜ
“BUHAR” Yönetmen: Abdurrahman Öner ve “BİRLİKTE” Yönetmen: Barış Çorak
* EN İYİ BELGESEL FİLM ÖDÜLÜ
“ÇÖP” Yönetmen: Burak Türten
* EN İYİ CANLANDIRMA FİLM ÖDÜLÜ
“FİDAN” Yönetmenler: Burak Varlık ve Önder Menken
​* EN İYİ DENEYSEL FİLM ÖDÜLÜ
“BİR PARÇA KÂĞIT ve TOPRAK ARASINDA” Yönetmen: Ömer Halit Halifeoğlu
* JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ
“MUTLULUK DİYARI” Yönetmenler: Dilşad Bayram ve Diyar Bayram
* HOLLANDA BAŞKONSOLOSLUĞU EN YARATICI KISA FİLM ÖDÜLÜ
“DİREK AŞK” Yönetmen: Ertuğ Tüfekçioğlu
AFİŞ TASARIM
Grafiker ve Fotoğraf Sanatçısı: Eren Koçaker​

ULUSAL YARIŞMA 2011


SEÇİCİ KURUL
Devin Özgür Çınar, Selim Güneş, Banu Bozdemir, Fırat Sayıcı, Feza Çaldıran

* EN İYİ KURMACA FİLM ÖDÜLÜ
“BAYDARA-Edra'nın Kaderi” Yönetmen: Can Eren
* EN İYİ BELGESEL FİLM ÖDÜLÜ
“BİR AVLU BİR KENT” Yönetmen: Canan Altınbulak
* EN İYİ CANLANDIRMA FİLM ÖDÜLÜ
“HİÇ BİR KARANLIK UNUTTURAMAZ” Yönetmen: Hüseyin Karabey
​* EN İYİ DENEYSEL FİLM ÖDÜLÜ
“INTEGRAL” Yönetmen: Oğuzhan Kaya
* JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ
“KIRMIZI ALARM” Yönetmen: Emre Akay
* HOLLANDA BAŞKONSOLOSLUĞU EN YARATICI KISA FİLM ÖDÜLÜ
“YASİN ZİYA HIMBILGİL” Yönetmen: R.Emre Aluç
*AFİŞ TASARIM
Eylem Arbak

ULUSAL YARIŞMA 2010


SEÇİCİ KURUL
Mahmut Fazıl Çoşkun, Selen Uçer, Veli Kahraman, Ercan Özkan,Esin Küçüktepepınar, Ceyda Aşar, Sadık Aslankara

* EN İYİ KURMACA FİLM ÖDÜLÜ
“TUFANDAN ÖNCE” Yönetmen: Ferit Karahan
* EN İYİ BELGESEL FİLM ÖDÜLÜ
“KAHPE DEVRAN” Yönetmen: Cahit Çeçen
* EN İYİ CANLANDIRMA FİLM ÖDÜLÜ
“KUKLA” Yönetmen: Kemal Tezcan
 ​* EN İYİ DENEYSEL FİLM ÖDÜLÜ
“YOLDA” Yönetmen: Alper Öztekin
* HOLLANDA BAŞKONSOLOSLUĞU EN YARATICI KISA FİLM ÖDÜLÜ
“TERLİK” Yönetmen: Barış Sarhan
*  AFİŞ TASARIM
Grafiker: Cenk Okyar

ULUSAL YARIŞMA 2009



SEÇİCİ KURUL
Ceylan Özçelik , Ayşe Teker ,Gökhan Tiryaki, Inan Temelkuran, Natali Yeres , Oğuz İçöz, Gökhan Atılmış

* EN İYİ KURMACA FİLM ÖDÜLÜ
“GÜNEŞİN KARANLIĞI ” Yönetmen: Ayşegül Yadigar
* EN İYİ BELGESEL FİLM ÖDÜLÜ
“ÖZGÜRLÜĞE MAHKUM” Yönetmen: Nurullah Dinçer
* EN İYİ CANLANDIRMA FİLM ÖDÜLÜ
“MALFUNCTION” Yönetmen: Ayce Kartal
* EN İYİ DENEYSEL FİLM ÖDÜLÜ
“BEN” Yönetmen: Can Alkanlar
* JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ
“İKİLEM” Yönetmen: Eray Dinç
* HOLLANDA BAŞKONSOLOSLUĞU EN YARATICI KISA FİLM ÖDÜLÜ
“MALFUNCTION” Yönetmen: Ayce Kartal
* AFİŞ TASARIM
Alper Demiralp

ULUSAL YARIŞMA 2008


SEÇİCİ KURUL
Nazan Kırılmış Kesal, Bennu Yıldırımlar, Ruhi Sarı, Natali Yeres, Ali Hakan, Rıza Kıraç,  Ceylan Özgün Özçelik,  Talip Ertürk, Kadir Beycioğlu,
Haluk Koçoğlu,  Berna Kuleli

* EN İYİ KURMACA FİLM ÖDÜLÜ
“EVLADİYE ” Yönetmen: Eray Mert
* EN İYİ BELGESEL FİLM ÖDÜLÜ
“İŞKENCEYE SIFIR TOLERANS” Yönetmen: Armağan Pekkaya & Umut Kol
* EN İYİ CANLANDIRMA FİLM ÖDÜLÜ
“GEMEINSCHAFT” Yönetmen: Özlem Akın
​* EN İYİ DENEYSEL FİLM ÖDÜLÜ
“ID” Yönetmen: Simge Gökbakar
* JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ
“TEK NOTALIK ADAM” Yönetmen: Dağhan Celayir
* HOLLANDA BAŞKONSOLOSLUĞU EN YARATICI KISA FİLM ÖDÜLÜ
“PEMBE İNEK” Yönetmen: Onur Gürsoy​
* AFİŞ TASARIM
Baran Gündüzalp & Eylem Arbak

ULUSAL YARIŞMA 2007


SEÇİCİ KURUL
Pablo Martin Asuero, Saadet Ersin, Helmut Juritsch, Övgü Gökçe, Rıza Kıraç, Berke Göl, Tan Tolga Demirci, Ahsen Morova, Berna Kuleli

* EN İYİ KURMACA FİLM ÖDÜLÜ
“KAYIP ZAMAN DÜŞLERİ ” Yönetmen: Faysal Soysal
* EN İYİ BELGESEL FİLM ÖDÜLÜ
“GÖLÜN KADINLARI” Yönetmen: Emine Emel Balcı
* EN İYİ CANLANDIRMA FİLM ÖDÜLÜ
“BAŞKA DİYARIN ÇOCUKLARI” Yönetmen: Nazlı Eda Noyan, Dağhan Celayir
* EN İYİ DENEYSEL FİLM ÖDÜLÜ
“UĞUR KAYMAZ'LAR HAKKINDA” Yönetmen: Burkay Doğan
*AFİŞ TASARIM
Banu Ersanlı
 
İçeriğe dön | Ana menüye dön